A może herbata… zielona?

14 listopada 2011

Dzisiaj postanowiłam sprawdzić, jak radzą sobie herbaty z kategorii „Zielone Delicje”:

 Na początku zaznaczę, iż nie jestem ogromną fanką herbat zielonych. Może to wynikać z tego, że (jak się niedawno przekonałam) kompletnie nie umiem jej zaparzyć ;/ Parzona przeze mnie herbata zielona miała zawsze mało przyjemny, gorzkawy smak, ale myślałam: „tak ma być”. Okazało się jednak, że zwykłe zalanie wrzątkiem nadaje tej herbacie gorzki smak, woda powinna mieć temperaturę ok. 60-90⁰C. Zatem do dzieła!

Herbata zielona Pyszna Truskawka, jak sama nazwa wskazuje została urozmaicona prawdziwymi kawałkami truskawek (co można zauważyć na zdjęciu). Na stronie produktu zalecano aby parzyć ją 2-3 krotnie. Po otwarciu torebeczki z herbatą od razu poczułam bardzo miły zapach. Czuć było zieloną herbatę z lekką nutką truskawek. Po zaparzeniu napój miał słomkowy kolor. Herbatę parzyłam około 3-4 minut. Smak był nieco bardziej gorzki niż w pijanych przeze mnie zazwyczaj herbatach czarnych, ale nie zniechęciło mnie to i filiżanka po chwili była już pusta  :) Podczas picia smak truskawki nie był zbyt intensywny, ale był delikatnie wyczuwalny. Cena tej herbaty to 18,80 zł za 100 g (47 zł za 250 g), więc jest to raczej herbata z górnego przedziału cenowego.

W herbacie zielonej Zielony Skoczek możemy odnaleźć nutę truskawkową, skórki pomarańczy, nagietka i rumianku. Na zdjęciu można zobaczyć, że dzięki wspomnianym dodatkom herbata jest bardzo kolorowa. W zapachu i smaku herbaty najbardziej wyczuwałam aromat rumianku. Napój miał intensywny, bursztynowy kolor. Do herbaty postanowiłam dodać łyżeczkę miodu, dzięki czemu smak był bardziej subtelny. Cena tej herbaty jest nieco niższa niż poprzedniej i wynosi 16,80 zł za 100 g (42 zł za 250 g).

Obydwie herbaty zielone oceniam na plus, jednak skłaniam się bardziej ku Zielonemu Skoczkowi za jego barwność i smak rumianku. Bardzo duże wrażenie zrobiło na mnie też to, że wśród liści herbat odnalazłam prawdziwe kawałki truskawek, skórki pomarańczy a nawet liście nagietka czy rumianku. Te, i inne herbaty czy kawy, można znaleźć w sklepie internetowym szlachetnysmak.pl

Wysłano: poniedziałek, Listopad 14th, 2011 18:29 Możesz zostawić komentarz, lub trackback z Twojej strony.

Skomentuj