Kawa czy herbata?

6 listopada 2011

Dzięki uprzejmości sklepu internetowego www.szlachetnysmak.pl miałam możliwość przetestowania kilku rodzajów kaw oraz herbat. Próbki otrzymałam do testowania za darmo, co w żaden sposób nie wpłynęło na moją opinię. Na co dzień piję zwykłą czarną herbatę z dwoma łyżeczkami cukru (od czasu do czasu kawę), więc ekspertem nie jestem :) Zawsze jednak warto próbować czegoś nowego.

Na pierwszy ogień postanowiłam przetestować dwie kawy naturalne, a mianowicie:

kawy

Pierwszą kawą, którą testowałam była aromatyzowana kawa Arabica Pięć Aromatów. Nie miałam jeszcze okazji pić kawy aromatyzowanej, dlatego byłam nią szczególnie zainteresowana.  Po otwarciu torebeczki z kawą uderzył mnie bardzo intensywny zapach, który od razu rozszedł się po całej kuchni. Po zaparzeniu napój miał brązowawy kolor a aromatem delikatnie przypominał mi zapach tytoniu do shishy. W smaku kawa była delikatna, nie gorzka i z pewnością różni się od zwykłych sklepowych kaw, które są dostępne na rynku. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa dla osób lubiących kawę. Cena tej kawy wynosi 12 zł za 100 gramów (30 zł za 250 g), więc jest to raczej droższa kawa, ale myślę, że jest warta swojej ceny. 

Druga z nich – kawa naturalna Arabica Brazylia Santos – wyglądem przypominała pierwszy napój. Intensywny zapach prawdziwej kawy i aksamitny smak to to, co w tej kawie najlepsze. Jest delikatna, nie wyczułam goryczki, jednak pijąc ją, czuje się, że to naturalna kawa. Nie zmienia to jednak faktu, że smak ten jest spotykany powszechnie wśród innych dostępnych kaw. Cena kształtuje się na poziomie 8,80 za 100 gramów (22 zł za 250 g).

Podsumowując mogę stwierdzić, że Pięć Aromatów to kawa ciekawa, niestandardowa i posiadająca oryginalny smak. Natomiast Brazylia Santos to kawa o raczej standardowym smaku i intensywnym aromacie. Jeśli miałabym wskazać, która z nich bardziej przypadła mi do gustu, wybrałabym Pięć Aromatów. Głównie ze względu na intrygujący, efektowny smak i aromat.

Wysłano: niedziela, Listopad 6th, 2011 18:11 Możesz zostawić komentarz, lub trackback z Twojej strony.

Skomentuj