Orientalna noc leśnego skrzata

15 listopada 2011

Ostanie dwie herbaty, które miałam okazję testować, pochodzą z kategorii „Czarne Delicje” :

Herbaty czarne, to te, które pijane są przeze mnie najczęściej. Często pijam smakowe, jednak jeszcze nie znalazłam takiej, którą mogłabym nazwać ulubioną.

Herbata Orientalna Noc została wzbogacona o smak jabłka, pomarańczy, czarnej porzeczki, jaśminu oraz płatków róży. Dużo aromatów jak na jedną herbatę, jednak najbardziej wybija się nuta jaśminowa i różana. Napój parzyłam dosyć długo, ok. 7 minut. Herbata po zaparzeniu miała bardzo miły zapach, dzięki aromatowi różanemu pachniała jak delikatne perfumy. Dawno nie piłam herbaty, która tak bardzo zachwyciłaby mnie swoim zapachem, aromatem. Napój miał bardzo intensywny miedziany kolor. Z łyżeczką miodu Orientalna Noc smakowała jeszcze wyborniej. Idealna, ożywcza herbata na jesienno-zimowe wieczory. Szczerze polecam :) Cena tej herbaty to 14,8 zł za 100 g (37 zł za 250 g).

Herbatę Leśny Skrzat urozmaicono dodatkiem żeńszenia i czarnej porzeczki. Miała ona bardziej słodki zapach niż poprzednia herbata i trochę jaśniejszą barwę od Orientalnej Nocy. W napoju na pierwszy plan wysuwał się smak czarnej porzeczki, ale żeńszeń też można było wyczuć. Herbata ma bardzo głęboki i wyrazisty smak. Mimo, że nie przepadam za czarnymi porzeczkami, to ich zestawienie z żeńszeniem było ciekawe i smakowite. Cena herbaty jest taka sama jak poprzedniej, czyli 14,80 (37 zł za 250 g).  Moim skromnym zdaniem, te ceny są odpowiednie w stosunku do jakości i „wydajności” herbaty.

Zarówno herbata Orientalna Noc jak i Leśny Skrzat bardzo mi smakowały.  Nie umiem wskazać, która bardziej :) Te, i inne herbaty czy kawy, można znaleźć w sklepie internetowym szlachetnysmak.pl

Wysłano: wtorek, Listopad 15th, 2011 18:32 Możesz zostawić komentarz, lub trackback z Twojej strony.

Skomentuj